Rąbino

Rąbino - wieś gminna w województwie zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim.

Atrakcje w okolicy

Dębogórze – wzniesienia o wysokości 140,6 m n.p.m. na pograniczu Wysoczyzny Łobeskiej i Równiny Białogardzkiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, na obszarze gminy Rąbino oraz gminy Połczyn-Zdrój.
Lipia Góra – wzniesienie o wysokości 95,6 m n.p.m. na Równinie Gryfickiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, na obszarze gminy Białogard. Wschodni wierzchołek grzbietu ma wysokość 79,8 m n.p.m. Ok. 1,7 km na wschód od grzbietu Lipiej Góry leży wieś Nawino.
Ślemień – wzniesienie o wysokości 161 m n.p.m. w północnej części Wysoczyzny Łobeskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, na obszarze gminy Rąbino. Ok. 2 km na wschód leży Głodzino, 2 km na południowy zachód wieś Kłodzino.
Gawronie – wzniesienie na Równinie Gryfickiej o wysokości 89 m n.p.m., położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, w gminie Białogard. Ok. 1,2 km na północny zachód od Gawronia leży wieś Rychówko.
Świerkowiec – wzniesienie o wysokości 96,3 m n.p.m. na Równinie Gryfickiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, na obszarze gminy Białogard. Na północny zachód od wzniesienia leży wieś Gruszewo. Obszar Świerkowca i wzniesienia Plaskosz rozdziela dolina rzeki Mogilicy.
Plaskosz – kemy o maks. wysokości 84,7 m n.p.m. na Równinie Białogardzkiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, na obszarze gminy Białogard.
Iwki – wzniesienie o wysokości 114,9 m n.p.m. na Równinie Gryfickiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, w gminie Białogard. Ok. 1,4 km na północny wschód leży wieś Rychówko. Na południe od Iwek przebiega dolina strugi Topieli na wysokości 40 m n.p.m.
Kłodziny – wzniesienia o wysokościach ok. 145 m n.p.m. w północnej części Wysoczyzny Łobeskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, na obszarze gminy Rąbino. Kłodziny są północno-wschodnią częścią moreny, której najwyższym wzgórzem jest Klorówka.
Bystrzyno Wielkie – jezioro na Wysoczyźnie Łobeskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Świdwin. Powierzchnia jeziora wynosi 54,4 ha. Maksymalna głębokość Bystrzyna Wielkiego wynosi 7,2 m, a średnia głębokość 2,8 m. Objętość wody w zbiorniku obejmuje 1530,0 tys.
Klorówka – wzgórze o wysokości 176,2 m n.p.m. w północnej części Wysoczyzny Łobeskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, na obszarze gminy Sławoborze i gminy Rąbino.

Podziel się

Printer-friendly versionPDF version
0
Brak ocen
Copyright © 2010-2012 by KGNET