Szczerbięcin

Szczerbięcin - wieś w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Tczew.

Atrakcje w okolicy

Damaszka – jezioro w Polsce na Kociewiu w powiecie tczewskim (województwo pomorskie) w gminie Tczew. Ogólna powierzchnia: 80,9 ha, głębokość maksymalna: 4,7 m
Jezioro Sobowidzkie – jezioro przepływowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Trąbki Wielkie na północnym krańcu Pojezierza Starogardzkiego. Ogólna powierzchnia: 12 ha
Zamek w Sobowidzu – zamek krzyżacki w miejscowości Sobowidz w województwie pomorskim, obecnie częściowo zachowany w postaci ruiny.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Sobowidzu należy do Dekanatu Trąbki Wielkie archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1946 roku. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Jezioro Godziszewskie - jezioro rynnowe położone na Kociewiu (powiat starogardzki, województwo pomorskie) na wschód od Skarszew o powierzchni 169,04 ha, długości 7 km i głębokości maksymalnej nawet 24 m.
Jezioro Rokickie - jezioro w woj. pomorskim, w pow. tczewskim, w gminie Tczew na południowy zachód od Tczewa, leżące na terenie Pojezierza Starogardzkiego. Z jeziora wypływa rzeka Motława łącząca je z jeziorem Rokickim Małym.

Podziel się

Printer-friendly versionPDF version
0
Brak ocen
Copyright © 2010-2012 by KGNET